PAKIET PRO – PPK – ponowny zapis i najważniejsze obowiązki pracodawców, księgowych i kadrowych

Dlaczego od 1 stycznia 2023 roku Pracownicze Plany Kapitałowe znowu dotyczą każdego pracownika?

Rząd znowu próbuje namówić firmy i pracowników do większego zainteresowania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Tym razem wprowadza automatyczny zapis, czyli do programu zostaną dołączeni także Ci, którzy wcześniej świadomie zrezygnowali. Warto wiedzieć, jakie nowe obowiązki mają księgowe lub kadrowe oraz dlaczego kontrole Państwowej Inspekcji Pracy mogą być teraz bardziej bolesne, szczególnie pod względem finansowym. Problem nie jest błahy, bo dotyczy milionów pracujących osób i setek tysięcy pracowników działów księgowych i działów kadr.

  • Czy warto narażać się na zwiększone kary sięgające nawet miliona złotych?
  • Co zrobić, aby automatyczny zapis do PPK nie sparaliżował pracy firmy na początku 2023 roku?

W kursie „Pracownicze Plany Kapitałowe – ponowny zapis i najważniejsze obowiązki pracodawców, księgowych i kadrowych” dowiesz się:

  • na czym polega automatyczny zapis w 2023 roku,
  • jak pracownik może uniknąć dołączenia do programu, gdy tego nie chce,
  • jakie nowe uprawnienia zyskuje Państwowa Inspekcja Pracy,
  • kiedy i na jakich zasadach naliczać wpłaty do PPK.

Bez tych informacji, wprowadzonych procedur i zastosowanych dokumentów możesz narazić siebie i pracodawcę na problemy podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, a nawet wysokie kary.

Oskar Sobolewski

Prawnik, założyciel Debaty Emerytalnej, ekspert emerytalny i rynku pracy HRK Payroll Consulting.

Współautor wielu książek w tym ostatnich „Korekty w Polskim Ładzie – likwidacja ulgi dla klasy średniej, odliczenia składki zdrowotnej, obniżona stawka PIT do 12% i inne kluczowe zmiany” (C.H.Beck, czerwiec 2022). „Polski Ład. Praktyczna analiza zmian” (C.H.Beck, 2021) oraz „Polski Ład w pytaniach i odpowiedziach” (Wiedza i Praktyka, 2021).

Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu systemu emerytalnego, PPK, PPE, zmian kadrowych i płacowych.
Autor wielu artykułów prasowych dotyczących problematyki systemu emerytalnego oraz ubezpieczeń społecznych, publikowanych na łamach dzienników, takich jak Rzeczpospolita i Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, a także portali internetowych tvn24.pl onet.pl, businessinsider.pl, prawo.pl, money.pl i superbiz.pl.

Aktywny komentator zagadnień związanych z systemem emerytalnym, wielokrotnie goszczący w programach realizowanych przez wp.pl, money.pl, radio TOK FM, TVN 24 oraz TVN.

Odpowiadamy na kluczowe pytania związane z ponownym zapisem do PPK i gwarantujemy, że:

  • płynnie wejdziesz w nowe obowiązki,
  • wywiążesz się ze wszystkich zadań wobec pracodawcy i pracowników Twojej organizacji,
  • kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, w zakresie PPK będą dla Ciebie tylko formalnością i zakończą się protokołem bez uwag.

Prezentujemy rozwiązania, porównania z odwołaniami do przepisów w dwudziestu odcinkach video (łącznie 125 minuty)

Ułatwiamy zapoznanie się z treścią odcinków video w formie wygodnej transkrypcji (47 stron)

Wskazujemy najważniejsze informacje, podajemy przykłady, pomagamy zrozumieć w e-book’u (43 strony)

Wspieramy w opanowaniu materiału końcowym testem (10 pytań)

Wręczamy certyfikat za ukończenie kursu lub zaliczenie końcowego testu

Pięc odcinków video

Odcinek 1 (31 minuty) – Kogo i kiedy zapisujemy do PPK?

Odcinek 2 (20 minut) – Co kontroluje PIP w ramach PPK

Odcinek 3 (18 minut) – Co kontroluje PIP w ramach PPK?

Odcinek 4 (24 minut) – Jak naliczać i przekazywać wpłaty na PPK?

Odcinek 5 (32 minut) – Jakie są najważniejsze zasady PPK?

  

Transkrypcja w formacie PDF (47 stron) zawiera dokładny zapis treści omawianych podczas nagrania, jej zadaniem jest wsparcie Odbiorcy w śledzeniu wypowiedzi autora oraz ułatwienie przyswojenia całego materiału.

Transkrypcję można pobrać w pliku na komputer lub wydrukować i korzystać niezależnie od dostępu do kursu.

  

E-book w formacie PDF (43 stron) to praktyczny, narzędziowy przewodnik ułatwiający przyswojenie i zastosowanie całego materiału w pracy, z którego można korzystać niezależnie od nagrania, jest osobnym, praktycznym podsumowaniem całego materiału, podanym w wygodnej narzędziowej formie.

E-book, tak jak transkrypcję można pobrać w pliku na komputer lub wydrukować i korzystać niezależnie od dostępu do kursu.

 

Końcowy test nie jest obowiązkowym elementem kursu, ale warto go wykonać, aby upewnić się, czy nowa wiedza z kursu została z nami na dłużej, czy potrafimy wyciągnąć praktyczne wnioski.

Krótka forma 10 pytań pozwala uzyskać szybką odpowiedź (wyniki prezentowane są od razu na ekranie) czy materiał został poprawnie opanowany.

Ukończenie kursu i zaliczenie końcowego testu premiowane jest dyplomem i certyfikatem.

Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 51% pytań i certyfikat zostanie wystawiony w indywidualnym profilu Uczestnika kursu a każda osoba, która ukończy kurs otrzymuje dyplom, niezależnie od tego, czy uzyska pozytwny wynik w testach.  

Zobacz kurs

Zawartość

  • 6 Odcinki
  • 2 Dokumenty
  • 1 Test
  • Certyfikat